• Категорія запису:Еко-статті

Частина екоспільноти вважає такий прогрес недостатнім, а частина – провальним Європейська комісія 8 листопада в офіційному звіті “Україна 2023” оцінила прогрес країни у сфері захисту довкілля та зміни клімату на “2” за пʼятибальною шкалою – “певний рівень”, а у лютому 2023 року Україна отримала “1” – “початковий рівень підготовки”.
Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Facebook, наголосивши на очевидних зрушеннях у наближеності законодавства України до права ЄС. Він зазначив, що Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про вступ України до ЄС та відзначила прогрес країни у провадженні євроінтеграційних реформ. Загальний прогрес країни оцінили як “хороший” – це четвірка за п’ятибальною шкалою. Стрілець підкреслив, що одиниця описувала прогрес за майже 8 років роботи, а двійка – лише за 2022–2023 роки. Однак в екологічній спільноті не підтримали оптимізму Стрільця щодо таких успіхів. Деякі експерти вважають їх недостатніми, а деякі – провальним. Адже значна частина прийнятих євроінтеграційних норм має половинчастий характер, а процеси розробки та ухвалення систематично затягується. Окрім того, у звіті Єврокомісії наголосили, що адміністративна спроможність залишається слабкою з точки зору як людських, так і фінансових ресурсів і потребує термінового посилення. “Брак адміністративної спроможності перешкоджає узгодженню та імплементації законодавства ЄС, зокрема на місцевому рівні. Україна має докласти більше зусиль для послідовної інтеграції кліматичних міркувань у всі аспекти державної політики в рамках загальнодержавного підходу”, – йдеться у звіті. 

Джерело: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/dvijka-ce-progres-ievrokomisiya-ocinila-dosyagnennya-ukraini-u-sferi-dovkillya/?fbclid=IwAR0mstC1e55um93Jd9NjilAEHXUeXtE6k5GYnHoWPK0uzKMxYr9nqSGI6xw_aem_AWm-Rk-SpRB_HrjfaxNtRiU7fXzKr7CqcWvRAWm-APXxybK_C80TNUl3sWkAagxvCtcTmXq3H_0qCQZUsH39opHi