• Категорія запису:Еко-статті

Без збільшення ВДЕ та підвищення енергоефективності викиди вуглецю від енергетики зросли б у 3 рази через зростання попиту на викопне паливо. 
Головний економіст з енергетики Міжнародного енергетичного агентства Тім Гулд заявив, що російсько-українська війна дала політичний поштовх для швидкого розгортання низки технологій відновлюваної енергетики в ЄС, США та інших країнах. 

Гулд зазначив, що війна вплинула на споживання викопного палива, зокрема світовий попит: 
– на нафту досягає рекордних рівнів; 
– на газ повернувся до рівня до кризи; 
– на вугілля встановлює нові максимуми. 

Він наголосив, що таке підвищення було очікуваним. Якби не збільшення ВДЕ-потужностей (подекуди вдвічі) та підвищення енергоефективності, викиди вуглецю, пов’язані з енергетикою, зросли б у 3 рази. 
В МЕА вважають, що пік загального попиту на викопне паливо станеться до кінця десятиліття, тобто до 2030 року. “Я вважаю, що це досить важливий момент в історії енергетики. Загальна картина полягає в тому, що попит на викопне паливо починає вирівнюватися, а потім починає падати”, – сказав Гулд. Він додав, що у цей час відбудеться важливий поворотний момент у реакції світу на зміну клімату. Адже політики та впровадження важливих технологій посилилися. За його словами, без війни в Україні перехід до ВДЕ був би повільнішим. Про це свідчать політичні реакції в Європі, США, зокрема закон про зниження інфляції IRA, та в інших країнах.  

Джерело: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/vijna-v-ukraini-stimuljuie-shvidke-rozgortannya-zelenoi-energii-mea/?fbclid=IwAR1ijPkF1p6BugACYFYkKsWxRedUzGeB06AD-kaqDBrUYXflugNxw3mgbB8_aem_AWl9NGuZcAadZuBROuohi0Ozx9zZoTYgcmAtal79CANaL6g1LBGNUJk3C3VxEno1uIatyftWH-1HsYqa3yYKPkXH