• Категорія запису:Еко-статті

Споживання пластику серед країн G-20 у 2050 році буде в 1,7 раза вище рівня 2019 року без нових заходів щодо скорочення використання, що посилить проблему забруднення пластиком, показало дослідження проведене Economist Impact і Nippon Foundation.

У цьому спільному проєкті дослідники підрахували, що використання пластику може досягти 451 мільйона тонн у 2050 році, порівняно з 261 мільйоном тонн у 2019 році, без подальших кроків.

Згідно з дослідженням, навіть якщо буде досягнутий прогрес у вирішенні цієї проблеми, наприклад, шляхом запровадження заборони на деякі пластикові вироби в інших країнах або оподаткування, споживання, за оцінками, досягне 325 мільйонів тонн.

Дослідницька група попередила, що без жорсткіших заходів згідно з міжнародними договорами про використання, які зараз обговорюються, забруднення моря пластиковими відходами неможливо зупинити.

У березні 2022 року 175 країн підписали резолюцію про припинення забруднення пластиком на Асамблеї ООН з навколишнього середовища. Конкретні заходи ще не прийняті, і міжурядовий комітет для переговорів має на меті завершити проект юридично обов’язкової угоди до кінця 2024 року.

Організація Об’єднаних Націй заявила, що близько 11 мільйонів тонн пластикових відходів потрапляє в океани щорічно, і, за прогнозами, кількість потенційно потроїться до 2040 року. Пластик також ставить під загрозу понад 800 морських і прибережних видів через такі небезпеки, як проковтування та заплутування.

G-20 активізувала зусилля щодо зменшення забруднення морського середовища пластиком. У 2019 році група погодилася створити міжнародну структуру для сприяння добровільним крокам для вирішення проблеми.

Джерело – http://bit.ly/3mmk2bX