У наш час люди прагнуть знайти способи підвищення енергоефективності. Якщо раніше це було зумовлене здебільшого прагненням покращити екологічну ситуацію та водночас контролювати економічну складову, то зараз це вимушені міри зважаючи на енергетичну ситуацію в Україні.

Енергоефективні будинки зберігають енергію, зменшують непотрібне споживання енергії, викиди парникових газів і попит на невідновлювані ресурси. Нижче описано декілька порад як зробити свій дім енергоефективнішим.

1. Поліпште теплоізоляцію свого будинку

У холодні зимові місяці ви можете виділяти багато тепла, якщо у вас немає хорошої ізоляції. Головне – переконатися, що у вашому домі є належна ізоляція та захист від погодних умов. Конпатіруйте або пінопластуйте витоки повітря навколо вікон, дверей, підлоги та стелі, а також вашого горища, стін, підвалу або підвалу.

2. Подумайте про заміну вікон

Ваші вікна також можуть призвести до втрати тепла протягом зимових місяців і прохолодного повітря протягом літніх місяців. Деякі зі старих типів вікон не такі енергоефективні, як хотілося б. Подвійні вікна та інші вінілові рами набагато кращі, ніж однокамерні вікна та алюмінієві рами.

3. Використовуйте компактні люмінесцентні лампи 

Якщо у вас вдома старі лампочки, ви можете виявити, що споживаєте набагато більше енергії, ніж потрібно. Ось чому так багато людей переходять на люмінесцентні лампи. Вони можуть служити в 12 разів довше, ніж звичайна лампа розжарювання. Ви навіть можете трохи поєднувати використання люмінесцентних ламп та ламп розжарювання, і це все одно матиме різку різницю в загальному споживанні енергії.

4. Шукайте енергоефективні прилади

Якщо ви купуєте нову техніку, яка допоможе зробити ваш дім більш енергоефективним, зверніть увагу на техніку, яка споживає менше енергії, і хоча на початку вони можуть коштувати вам трохи дорожче, для вас це стане своєрідною інвестицією, адже з часом заощадить ваші гроші.

5. Не зловживайте побутовою технікою

Навіть з енергозберігаючими приладами всеодно користуйтесь ними раціонально. Намагайтеся підтримувати комфортні налаштування термостатів, а не постійно їх змінювати. Якщо ви змінюєте їх занадто багато, це споживає набагато більше енергії, ніж потрібно. Ви також повинні вимкнути певні пристрої, коли вони не використовуються, тому що, вірите чи ні, вони споживають енергію, навіть якщо вони не ввімкнені, просто якщо вони підключені до стіни.

6. Розглянемо сонячні панелі

Якщо ви можете собі це дозволити, сонячні панелі можуть стати чудовою інвестицією. Вони дійсно можуть допомогти скоротити витрати на електроенергію, оскільки це допоможе вам виробляти власну електроенергію. Це справді те, що слід враховувати, особливо коли ви думаєте про те, що вони настільки економічно ефективні. Це не для всіх, але в міру того, як ми просуваємося далі в зелений рух, ви почнете бачити набагато більше людей, які обирають установку сонячних панелей у своїх домівках.

7. Призначте проведення аудиту енергоефективності

Зателефонуйте енергоаудиторам, щоб перевірити стан вашого будинку з точки зору енергоефективності. Ці аудитори оснащені спеціальними інструментами та навичками, які можуть допомогти їм оцінити енергоефективність вашого будинку та визначити, де ефективність можна покращити, порекомендувавши деякі недорогі заходи. Це допоможе вам визначити, які частини вашого будинку потребують вашої негайної уваги.

8. Вимикайте гаджети, коли ними не користуєтеся

Неактивний принтер, настільний комп’ютер, мікрохвильові печі та кавоварки, оснащені світлодіодними годинниками, які працюють всю ніч, коли вони не використовуються, споживають електроенергію. Відразу вимикайте їх, коли вони вам не потрібні. Ця невелика економія згодом перетвориться на велику економію, коли ви підрахуєте кількість енергії, збереженої до кінця року. Також відключайте зарядні пристрої, коли вони не використовуються. Зарядні пристрої для мобільних телефонів, ноутбуків та інших бездротових пристроїв споживають багато енергії, навіть якщо вони не заряджають свої пристрої.

Ці поради стануть у нагоді як зараз, так і в подальшому у відновленні нашої країни в енергетичному, екологічному та економічному планах.

Джерело https://bit.ly/3lJdgg6