• Категорія запису:Новини

Придбали основний засіб для одночасного використання в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях, та нарахували компенсуючі ПДВ-зобов’язання відповідно до п. 199.1 ПКУ на суму ПДВ, яка відповідає частці використання у неоподатковуваних операціях. Проте, виявилося, що в подальшому такий основний засіб буде використовуватися повністю у звільнених від оподаткування ПДВ операціях (наприклад, буде безоплатно переданий благодійній організації як благодійна допомога).

У такому разі платник ПДВ зобов’язаний за таким основним засобом нарахувати ще компенсуючі ПДВ-зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ.

Причому, як роз’яснила ДПСУ, у цьому випадку «такі податкові зобов’язання нараховуються на дату початку їх використання повністю у звільнених від оподаткування ПДВ операціях виходячи лише з частки балансової (залишкової) вартості таких необоротних активів, за якою не були нараховані податкові зобов’язання відповідно до пункту 199.1 статті 199 Кодексу» – ІПК ДПСУ від 29.11.2021 р. № 4544/ІПК/99-00-21-03-02-06.

У разі виникнення питань стосовно податкового аудиту або податкового консультування, ви можете скористатися консультацією професіоналів AC Crowe Ukraine.