• Категорія запису:Новини

Платник податків разом з дітьми виїхав за межі України та по теперішній час постійно проживає у Європі. Платником податків отримано Сертифікат про надання дозволу на проживання на підставі статусу тимчасового захисту та визнано ПОДАТКОВИМ РЕЗИДЕНТОМ певної країни ЄС. Також платник податків перебуває на консульському обліку, про що має посвідку в паспорті громадянина України для виїзду за кордон. При цьому платник податків був зареєстрований ФОП – платником єдиного податку, у 2023 році за трудовими договорами (контрактами) працювало п’ять найманих осіб. Але зараз припинено підприємницьку діяльність, ліквідаційна процедура незавершена. Крім цього, у власності перебуває значна кількість об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, земельних ділянок (надаються в оренду), зокрема у власності перебуває житлова нерухомість, яка є місцем реєстрації платника на території України. Чи вважається платник податків резидентом України?

Позиція ДПС з даного питання викладена в ІПК від 25.09.2023 р. №3170/ІПК/99-00-24-03-03-09,,зокрема зроблено наступні висновки:

· Необхідно вивчити всі обставини в цілому, але незважаючи на це є очевидним, що особливу увагу слід приділити міркуванням, основаним на особистих діях цієї фізичної особи.

· Якщо особа, яка має житло в одній Державі, створює друге житло в іншій Державі, зберігаючи за собою перше, той факт, що вона зберігає перше житло, в якому вона завжди проживала, працювала і де знаходиться її сім’я та майно, може разом з іншими елементами використовуватись для підтвердження того, що ця особа зберегла свій центр життєвих важливих інтересів у першій Державі.