• Категорія запису:Еко-статті

Навіть невелика затримка у скороченні викидів призведе до того, що глобальна температура перевищить 1,5°C протягом 50 років. 
В Міжнародному енергетичному агентстві закликали багаті країни та країни, що розвиваються, різко посилити цілі щодо зменшення викидів, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5°C. Різке зростання потужностей відновлювальної енергії є основною причиною того, що обмеження зміни клімату ще можливе, однак для цього багаті країни мають досягти кліматичної нейтральності до 2045 року, а Китай – до 2050. Зазначається, що розвинені країни мають досягти вуглецевої нейтральності на пʼять років раніше, а Китай – на 10. “Світ вже надто довго зволікав, щоб уникнути важкого вибору”, – заявили в МЕА. За прогнозами МЕА зростання потужностей сонячної енергії, продажів електромобілів, промислова декарбонізація та трансформація енергетичного сектору забезпечать третину необхідного скорочення викидів до 2030 року. У відомстві попередили про негативний вплив збільшення інвестицій у викопне паливо та високих викидів вуглецю на тлі відновлення економіки після пандемії та енергетичної кризи внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. “Шлях до 1,5°C звузився за останні два роки, але технології чистої енергії тримають його відкритим”, — сказав керівник МЕА Фатіх Бірол. Біроль підкреслив, що країни повинні обʼєднати зусилля заради кліматичної мети. Навіть невелика затримка у скороченні викидів понад поточні обіцянки призведе до того, що глобальна температура перевищить 1,5°C протягом 50 років. В МЕА попередили, що якщо нинішні світові родовища нафти та газу та вугільні електростанції працюватимуть до кінця свого терміну служби, світ значно перевищить вуглецевий бюджет, щоб залишитися в межах 1,5°C.  

Джерело: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/rozvineni-kraini-povinni-priskoriti-svij-zelenij-perehid-mea/?fbclid=IwAR3RHLUSTT_USjD0Tn8gIA8_raxRTANi4vQkg7XvueE_prEaSB_ca_DFIKk_aem_AWlZrQdBt14NZxabUxTMHHHGUUhJMvCvuMbMsjt5g0ICcJHFPb1cPzeaeXcGvV9xN5VAd-HfnvZvkcbZDnHw1gts