• Категорія запису:Новини

Нещодавно закінчилась звітна кампанія з трансфертного ціноутворення. Платники податків мали надати інформацію та документацію контролюючим органам до 1 жовтня.

У першу чергу цей рік характерний тим, що вперше платників податків зобов’язали надати Сповіщення про участь у міжнародній групі компаній (МГК).  Саме тому серед усіх Сповіщень 62% мали відношення до конкретної МГК. За статистикою можна відділити найпопулярніші країни, у яких зосередженні материнські компанії МГК:

 1. Кипр (21%)
 2. Германия (9%)
 3. США (8%)
 4. Франция (5%)
 5. Швейцария (5%)
 6. Украина (4%)
 7. Остальные страны.

Загалом за даними Державної податкової служби було подано 2 325 Звітів про контрольовані  операції, за 2020 рік платниками податків були здійсненні господарські операції на суму 2,5 трильйона гривень. Нижче наведений рейтинг країн, з нерезидентами яких було проведено найбільше операцій:

 1. Швейцария (20%)
 2. Франция (19%)
 3. Нидерланды (9%)
 4. Австрия (8%)
 5. Великобритания (7%)

Стосовно самостійного корегування вартості контрольованих операцій, то у 2020 році 201 платник податків виконав таке самостійне корегування, загальна сама яких склала 2,6 мільярда гривень.

Наші експерти провели ще одну успішну звітну кампанію з трансфертного ціноутворення, тому звертайтесь за консультацією стосовно кампанії 2021 року та приєднуйтесь до наших задоволених клієнтів.

Джерело: Офіційний сайт Державної податкової служби України