• Категорія запису:Новини

Верховний Суд вважає, що цього робити не потрібно.

«70. Доводи контролюючого органу про необхідність коригування у бік зменшення податкового кредиту за минулий період у зв’язку зі списанням дебіторської заборгованості є безпідставними, оскільки такого обов’язку законодавець не встановив.

71. Отже, підстави для коригування податкового кредиту визначені пунктом 192.1 ПК України, однак серед них відсутня така підстава як списання дебіторської заборгованості.

72. Тобто норми ПК України не встановлюють обов’язку платника ПДВ відкоригувати (зменшити) суму податкового кредиту в разі списання безнадійної заборгованості.

73. Ураховуючи викладене, суд попередніх інстанцій правильно дійшли висновку про помилковість висновку відповідача про порушення п. 198.3 статті 198 ПК України стосовно коригування суми податкового кредиту по товарах, що не були отримані протягом терміну позовної давності та заборгованість по яких списана …. та відповідно про безпідставність твердження про завищення позивачем суми податкового кредиту ….»постанова Верховного Суду від 03.11.2021 р. у справі № 1.380.2019.001114.

Якщо вам необхідна консультація спеціалістів з податкових питань або у вас виникли питання стосовно податкового кредиту, то ви можете скористатися консультацією професіоналів AC Crowe Ukraine з податків.