• Категорія запису:Новини

В ІПК ДПС від 19.12.2023 р. № 4760/ІПК/99-00-21-02-02  зазначається, що  положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі внесення засновником додаткового капіталу без збільшення розміру статутного капіталу товариства та подальшим виходом такого учасника зі складу товариства.

Вказані операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Операція юридичних або фізичних осіб-підприємців, які є платниками ПДВ, з передачі внеску у вигляді товарів до додаткового капіталу товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до п. 185.1 ст. 185 Кодексу є операцією з постачання товарів, яка є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 відсотків. 

Такі ж самі операції з постачання товарів, якщо вони здійснюються резидентом – неплатником ПДВ, згідно з п. 185.1 ст. 185 Кодексу не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Отже, як висновок, операції із передачі юридичними та/або фізичними особами-підприємцями внесків у вигляді грошових коштів до додаткового капіталу товариства з обмеженою відповідальністю не є об’єктом оподаткування ПДВ.