• Категорія запису:Новини

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків на своєму офіційному вебсайті роз’яснило порядок оподаткування операцій з постачання інжинірингових послуг для об’єкта нерухомості, розташованого на митній території України.

Як відомо, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

Причому місцем постачання послуг, перерахованих в п.186.3 ПКУ, зокрема, інжинірингових послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.

Тож, податківці зауважили, що перелік інжинірингових послуг обмежено переліком, визначеним пп.14.1.85 ПКУ, незалежно від наявності більш широких визначень цього терміну іншими юридично-правовими актами, а тому з метою застосування норм р. V ПКУ до інжинірингових послуг можуть бути віднесені лише:

  • в галузі будівництва: надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об’єктів;
  • стосовно об’єктів техніки і технології: розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання таких об’єктів;
  • під час здійснення монтажних та пусконалагоджувальних робіт – надання консультацій та авторський нагляд. При цьому самі монтажні та пусконалагоджувальні роботи згідно з пп.14.1.85 ПКУ під визначення терміну «інжиніринг» не підпадають.

Отже, якщо резидент – платник ПДВ постачає інжинірингові послуги, які відповідають визначенню, наданому в пп.14.1.85 ПКУ, нерезиденту, то така операція не є об’єктом оподаткування. Адже місце постачання таких послуг буде за межами митної території України.

Якщо ж такі послуги надаються резидентом резиденту, то місце їх постачання – митна територія України. Тож операція підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

А ось коли надаються інжинірингові послуги для об’єкта нерухомості, розташованого на митній території України, які не увійшли до переліку, визначеного у пп.14.1.85 ПКУ, то місце їх постачання визначається за правилами, встановленими пп. «в» пп.186.2.2 ПКУ, – за фактичним місцезнаходження нерухомого майна (у т.ч., що будується). Отже, операція є об’єктом оподаткування ПДВ.

Якщо у вас є питання стосовно оподаткування вашої нерухомості або будь-які інші питання стосовно податків, то можете звернутись до нашої податкової команди.