• Категорія запису:Новини

Уряд погодив проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку подання податкової звітності» (законопроект № 6317).

Законопроект пропонує збільшити розміри адмінштрафів за порушення порядку ведення податкового обліку, подання податкової звітності, надання аудиторських звітів, передбачених ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пропонується штрафувати за такі порушення у розмірі від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 2550 грн). Зараз за ці порушення діє адмінштраф у розмірі від 85 до 170 грн.

За повторне порушення протягом року штрафуватимуть у розмірі від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн – 4250 грн). Зараз за повторне порушення штрафують у розмірі від 170 грн до 255 грн.

При цьому, справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку ведення податкового обліку, розглядатимуться податковими органами, а не судами, як зараз. Таким чином, посадовим особам підприємств не доведеться сплачувати ще й судовий збір.

Зверніть увагу, що на відміну від штрафів, передбачених Податковим кодексом, карантинний мораторій не звільняє від сплати адмінштрафів.

Якщо ви маєте питання стосовно змін Податкового кодексу або про оподаткування звертайтеся до наших спеціалістів, більш детально за посиланням.