• Категорія запису:Новини

«Партнер AC Crowe Ukraine Юрій Циганок у розмові з The Page зазначив, що ідея СМКОР начебто непогана – виявляти та блокувати в режимі реального часу податкові накладні, що мають ознаки вкидання в систему фіктивного податкового кредиту. Але ж треба розуміти, що ДПС, як адміністратор цієї системи, має свої абсолютно чіткі цілі – виконання планів надходжень до бюджету, зокрема щодо ПДВ.

У результаті у платників податків створюється враження, що податкова просто маніпулює системою, щоб штучно збільшити надходження до бюджету. А бізнес у цей час зазнає втрат: покупці втрачають податковий кредит, постачальники – репутацію, а ПДВ перетворюється на податок з обороту за ставкою 20%. Це також стимулює корупцію, тому що на рівні регіональних комісій з’являються «вирішувачі», які пропонують послуги з розблокування податкових накладних.

«На мою думку, це мертвонароджена ідея – намагатися втручатися у діловий обіг у режимі реального часу. Достатньо вже СЕА ПДВ, яку запровадили у 2015 році. Вже тоді це була прогресивна система, навіть за мірками ЄС. Завдяки їй податківці отримали можливість збирати інформацію про господарські операції у режимі реального часу та планувати свою контрольно-перевірочну діяльність на підставі оцінки ризиків. Але замість того, щоб самим працювати з інформацією, вони переклали тягар на плечі бізнесу, змусивши платників доводити, «що вони не верблюди», – зазначив Циганок».

Джерело – http://bit.ly/3ZxRxGD