Верховна Рада України прийняла Закон щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля.

Верховна Рада України 20 березня прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (реєстр. №7327).

Прийняття законопроекту зумовлено потребою у створенні ефективної державної системи моніторингу довкілля, що забезпечує інформаційні потреби управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.

Положення проекту спрямовані на створення та забезпечення функціонування державної системи моніторингу довкілля, вдосконалення правового регулювання інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та механізмів забезпечення доступу до неї, визначення правових засад інформаційного забезпечення управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.

Реалізація проекту Закону матиме позитивний вплив на ключові інтереси заінтересованих сторін про стан довкілля, прозорість в діяльності органів державної влади, а також сумісність і взаємодію державної системи моніторингу довкілля з аналогічними системами інших країн.

На виконання пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 16.11.2022 №2768-ІХ «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля» Комітет на своєму засіданні 11.01.2023 розглянув підготовлений до розгляду у другому читанні законопроект реєстр. № 7327, з урахуванням пропозицій і зауважень суб’єктів права законодавчої ініціативи.

Повторно розглянувши законопроект відповідно до частини п’ятої статті 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та частини шостої статті 118 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», Комітет підтримав частину зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та з урахуванням можливостей, передбачених частиною шостою статті 118 Регламенту, доопрацював законопроект.  

Комітет з питань екологічної політики та природокористування за наслідками розглядів та опрацювань рекомендував Верховній Раді України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (реєстр. № 7327) прийняти у другому читанні та в цілому як Закон.

Джерело – https://www.rada.gov.ua/news/razom/234470.html