Українська мова — це не лише засіб спілкування, але й важливий аспект культурної спадщини України, який об’єднує людей, відображає нашу історію, традиції і самобутність. Від заснованої в IX столітті Київської Русі до сучасного українського суспільства, мова завжди була ключовим чинником формування та вираження культурної ідентичності.

Українська мова зберігає сліди відправних точок національної історії. Перші писемні пам’ятки української мови свідчать про багатовікову історію мови та її розвиток. Українська мова втілює багатий спектр культурних виражень. Література, поезія, музика та інші мистецькі прояви в українській мові сприяють розкриттю глибоких культурних цінностей. 

Творчість видатних поетів абсолютно точно корелюється з часом їхнього життя. Так, наприклад, Тарас Шевченко виступав проти кріпацтва, соціальної нерівності і політичної репресії, його збірка “Кобзар” містить пророчі слова, правильні настанови, які й досі є актуальними. А Василь Стус став символом боротьби за свободу та правду українського народу під час радянського періоду.

Україна має багатий літературний спадок завдяки багатьох діячам. Українські письменники зробили величезний внесок у збереження рідної мови, адже багато з них писали у ті часи, коли українська була забороненою. 

Тому шануймо кожного та памʼятаймо такі важливі слова… 

“Лиш боротись — значить жить!”
Іван Франко

“Людям не те що позакладало вуха — людям позакладало душі”
Ліна Костенко

“Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ — нам байдуже.”
Василь Стус

“Найпрекрасніша мати щаслива, найсолодші кохані вуста, найчистіша душа незрадлива, найскладніша людина проста.”
Василь Симоненко

“Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю.”
Григорій Сковорода

“Мова росте елементарно, разом з душею народу. “
Іван Франко