• Категорія запису:Новини

Дослідження Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) показало, що глобальне забруднення пластиком може скоротитися на 80% до 2040 року, якщо вжити низку заходів. Це дозволить зменшити негативний вплив на довкілля, клімат та здоровʼя людей, а також уникнути 500 мільйонів тонн викидів вуглецю на рік. 

Для зменшення пластикового забруднення в UNEP пропонують: 

⁃ відмовитися від непотрібного пластику, зокрема надмірної упаковки; 

⁃ збільшити повторне використання пластику, що зменшить забруднення на 30% до 2040 року, зокрема завдяки схемі повернення депозиту для контейнерів. Така схема має запрацювати в Англії у 2025 році; 

⁃ посилити переробку – на 20%. Оподаткування первинного пластику та скасування субсидій на викопне паливо зроблять переробку більш економічно привабливою; 

⁃ замінити пластик екологічнішими альтернативами – на 17%. Серед океанічного сміття переважають саме контейнери з їжі на винос. Їх можна замінити на паперові або компостовані матеріали.

Зменшення пластикового забруднення дозволить запобігти збиткам на суму понад $3 трильйони. Така сума враховує вплив на здоров’я, клімат, забруднення повітря, довкілля та океану. А також судові витрати у справах, порушених проти компаній, що займаються пластиком. В UNEP додали, що це допоможе знизити забруднення пластиком у 2040 році до 40 мільйонів тонн. Якщо поточна ситуація не зміниться – воно сягне  227 мільйонів тонн. Окрім того, це дозволить створити близько 700 000 робочих місць переважно в країнах з низьким рівнем доходу.

В UNEP додали, що це допоможе знизити забруднення пластиком у 2040 році до 40 мільйонів тонн. Якщо поточна ситуація не зміниться – воно сягне  227 мільйонів тонн. Окрім того, це дозволить створити близько 700 000 робочих місць переважно в країнах з низьким рівнем доходу.

Джерело: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/plastikove-zabrudnennya-mozhe-zmenshitisya-na-80-oon/