• Категорія запису:Новини

ДПСУ розглянула ситуацію, коли товариство на протязі 2016-2018 років отримало від нерезидента-засновника позики. Операції з нарахування відсотків за користування позиками були визнані контрольованими з відповідним декларуванням у Звіті про контрольовані операції.

У грудні 2020 року товариство уклало з нерезидентом-засновником договір про зарахування зустрічних вимог, за якими суми непогашених позик та нараховані відсотки за користування ними були внесені до статутного капіталу товариства. На дату укладання договору на виконання вимог п. 141.4 ПКУ із суми нарахованих відсотків було утримано та перераховано до бюджету податок з доходів нерезидента.

Річний дохід товариства за 2020 рік від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн. грн. і обсяг господарських операцій платника податків з нерезидентом-засновником в частині нарахування відсотків, визначений за правилами бухобліку, за 2020 рік перевищує 10 млн. грн.

На питання, чи будуть такі операції контрольованими податківці зазначили:

«Оскільки визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є вплив таких операцій на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, то сума позики не враховується при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій для цілей трансфертного ціноутворення. При цьому, сума нарахованих відсотків за такими операціями підлягає врахуванню при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій.

Такі операції відображаються у Звіті про контрольовані операції в період нарахування таких процентів.

Якщо сума процентів за договором позики була врахована при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій і відображена платником податків у Звіті про контрольовані операції у період нарахування таких процентів, то під час заліку кредиторської заборгованості за такими процентами шляхом внесення до статутного капіталу такого платника, їх сума з метою трансфертного ціноутворення у Звіті про контрольовані операції не відображається».

ІПК ДПСУ від 23.11.2021 р. № 4454/ІПК/99-00-21-02-02-06

Якщо ви маєте питання стосовно податкового планування, то можете скористатися консультацією професіоналів AC Crowe Ukraine.