• Категорія запису:Еко-статті

Київ увійшов у 30 столиць світу за якістю атмосферного повітря у 2022 році, згідно зі щорічним рейтингом IQAir World Air Quality Report.
Київ посів 26 місце, зайнявши позицію в «зеленій» зоні рейтингу між Мадридом і Токіо. Ще в 2020 році Київ був у трійці міст із найбільш забрудненим повітрям.

Концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві знизилася на 50%, якщо порівнювати з 2021 роком. Крім того, українська столиця отримала особливу відзнаку як місто, яке розбудовує систему моніторингу повітря, незважаючи на повномасштабну війну, повідомляє КМДА.
У «зеленій» зоні рейтингу до Києва доєдналися Вашингтон (США), Копенгаген (Данія), Осло (Норвегія) та інші. Всього перелік IQAir містить 116 столиць. Найбільше забруднені – Нджамена (Чад), Дака (Бангладеш) і Багдад (Ірак), а «найчистіші» – Сан-Хуан (Пуерто-Ріко), Гамільтон (Бермуди) і Канберра (Австралія).

У Києві діє мережа з пʼяти референтних (високоточних) пунктів спостережень за станом повітря й 40 індикативних.
На референтних станціях вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень і формальдегід, а також метеорологічні показники. Ці дані можна в режимі реального часу спостерігати на сайті.
Індикативні станції аналізують повітря за показниками, як-от: пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні застосунку «Київ Цифровий». У застосунку також можна підписатися на сповіщення про високий рівень забрудненості повітря в місті.
Крім офіційної муніципальної системи моніторингу, у Києві працюють також датчики громадського контролю. 

Джерело – http://bit.ly/42ln9Bd