Майбутнє за компаніями, які демонструють еко-соціальну відповідальність та починають робити перші невеликі, але такі важливі кроки до порятунку планети. Сьогодні ecology-friendly бізнес стає все частіше зустрічатись на території України, наразі ми займаємо 60 місце серед 180 країн світу за Індексом екологічної ефективності. Тому важливо говорити про існуючі позитивні приклади, і показувати, що брати на себе відповідальність за збереження екології повинні та можуть не тільки власники шкідливих підприємств. 22 квітня святкується Всесвітній День Землі, саме тому компанія AC Crowe Ukraine у цей день два роки тому розпочала свій шлях до сталого розвитку, запровадивши концепцію «Зеленого офісу» – «Hello, #eco». Компанія є представником Crowe Global 9-ї за величиною глобальної аудиторської мережі світу з бездоганною репутацією, яка демонструє найвищі стандарти якості роботи та надання високопрофесійних послуг.

Як корпоративна еко-свідомість може бути корисною не тільки для природи, але і для бізнесу?

З кожним роком екологічна обізнаність компаній та людей зростає, тим самим популяризується використання поняття концепції «Зеленого офісу» для бізнесу, що демонструє правильне впровадження організаційних дій і поведінкових звичок, які включають мотиваційні, технічні та освітні заходи, для того, щоб закликати співробітників Компанії дбайливо ставитися до ресурсів офісу, одночасно підвищуючи корпоративну культуру та репутацію.

Компанія AC Crowe Ukraine при запровадженні концепції «Hello, #eco» визначила головну її мету – зменшення негативного впливу діяльності Компанії на навколишнє середовище та сприяння раціональному використанню ресурсів. Це не лише впровадження екологічного менеджменту, а й можливість стати в один ряд з невеликою кількістю екологічно орієнтованих компаній в Україні та принести користь екології.

Основні напрямки екологічного менеджменту, які ми для себе виділили, включають також базові принципи 3-R: reduce (скоротити), reuse (повторно використати), recycle (утилізувати).

Відштовхуючись від цього AC Crowe Ukraine розробила кроки для реалізації концепції «Hello, #eco»:

  • Заміна пластику на скло – Компанія вирішила повністю відмовитись від використання пластику: замінивши весь одноразовий посуд,  стаканчики, соломинки та навіть вазони для квітів на вироби зі скла чи глини. Веде активну діяльність для заохочення співробітників скоротити використання пластику поза межами офісу.
  • Заміна ПЕТ посуду – використовується лише посуд, вироблений з кукурудзяного крохмалю, який легко розкладається у навколишньому середовищі, що значно скорочує об’єми споживання одноразового посуду та є набагато кориснішим для екології.
  • Заміна паперу на перероблений – для внутрішнього обігу AC Crowe Ukraine використовує папір з вторинних матеріалів, виготовленні за стандартами FSC. Також папір, що вже був використаний з одного боку, може служити чернеткою для друку робочих документів, що дозволяє скоротити витрати на звичайний папір і тим самим допомогти природі.
  • Озеленення офісу – за минулий рік ми висадили більше ніж 75 рослин в офісі, але на цьому ми не збираємось зупинятись, адже концепція зеленого офісу передбачає збільшення кількості рослин з метою підвищення O2 та зменшення CO2.
  • Сортування відходів – основний крок до того, щоб бути еко-свідомим бізнесом, тому          AC Crowe Ukraine не просто сортує сміття, а й підписала договір з компанією, яка  вивозить відходи та за всіма правилами утилізовує та переробляє його. На території Компанії розташовані баки для сортування пластику, скла, органічних та небезпечних відходів, такі як батарейки чи акумулятори. Для аудиторської компанії також важлива наявність баків для складання використаного та шредерованого паперу, адже переважна робота працівників відбувається з документами.
  • Закупівля корпоративної продукції з екологічно чистої або переробленої продукції –  Компанія забезпечує працівників та клієнтів корпоративною продукцією та канцтоварами, які виготовлені з вторинної сировини або мають eco-friendly посил від національних виробників, тим самим підтримуючи українського виробника.
  • Мотиваційні заходи для співробітників Компанії – для AC Crowe Ukraine «двигуном» Компанії є персонал, тому всі корпоративні заходи направлені на підтримку духу в колективі та облаштування робочого місця для кожного працівника окремо. Адже концепція «Зеленого офісу» забезпечує високу якість та насиченість киснем повітря, достатню кількість світла в приміщені, це все дозволяє створити сприятливі умови для роботи, скоротити число днів непрацездатності. Екологічний менеджмент компанії направлений на підвищення обізнаності колективу в екологічних проблемах навколишнього середовища, активного залучення працівників до озеленення офісу та правилам, щоб відповідати поняттю «eco-friendly» через відео, заходи із залученням тренерів з екологічного менеджменту, публікації на офіційних сторінках у соціальних мережах та безпосередньо плакатах в офісі.

Компанія AC Crowe Ukraine святкує 2-річницю впровадженої концепції «Hello, #eco», яка демонструє лише позитивні аспекти: раціональне використання ресурсів, задоволені та працездатні працівники та формування іміджу соціально відповідальної компанії.

Побудова еко – бізнесу дає новий рівень соціально-відповідальної корпоративної культури. Працівники ставлять перед собою нові завдання та привчаються до нових корисних звичок, беруть участь у збереженні та економії ресурсів як природних, так і організаційних.

Для великих звершень, не завжди потрібні глобальні зміни, можна почати з невеличких кроків, так AC Crowe Ukraine не обмежилась лише концепцією «Зеленого офісу», а вибрала напрямок у підтримку основних 17 Цілей сталого розвитку ООН, які спрямовані на загальний заклик до дій, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у Світі.

Стати еко-свідомою компанією набагато простіше ніж здається, потрібно мати мету, бажання стати корисним Світу та допомагати навколишнім. Підтримуючи тенденцію концепції еко-бізнесу можна довести екологічну і соціальну відповідальність бізнесу, що в сучасних реаліях є досить вагомим показником успішності бізнесу. Адже сьогодні клієнти зацікавлені в корпоративній соціальній відповідальності так само, як і в продуктах та послугах компанії. Наразі це створює новий поштовх для перебудови власної бізнес – моделі на екологічно налаштовану, що у свою чергу спричиняє позитивний вплив на навколишнє середовище.

Ставайте #eco разом з Crowe!