• Категорія запису:Еко-статті

Перехід до миру характеризується слабким державним контролем, це означає, що екологічне врядування та спроможність його забезпечити часто відсутні. Увага до проблем навколишнього середовища в умовах багатьох конкуруючих соціальних та економічних пріоритетів зазвичай обмежена. Ці умови є ключовими для багатьох постконфліктних екологічних проблем. У деяких випадках мир і угоди про розподіл влади перешкоджали врядуванню, створюючи фрагментовані політичні системи.

Одразу після конфліктів держави та міжнародні учасники можуть зіткнутися з такими наслідками як величезна кількість уламків і сміття. При неправильній їх утилізації можуть створюватись нові екологічні ризики. Були випадки, коли пограбування промислових об’єктів збільшувало громадам вплив забруднюючих речовин, і багато інших шкідливих факторів для навколишнього середовища, які можуть продовжуватись після закінчення війни.
У конфліктах із високим рівнем переміщення часто виникають проблеми з правами на землю та власністю, особливо коли люди повертаються додому. Наплив людей може збільшити тиск на навколишнє середовище в районах, де вони були відсутні, зокрема через перетворення або розширення сільського господарства. Це може призвести до збільшення темпів вирубки лісів. Дослідження показали різке зростання темпів вирубки лісів у багатьох постконфліктних країнах, причому вирубка перевищує можливості держави контролювати це.
Присутність військових сил може тривати навіть у постконфліктну фазу. Робота та остаточне закриття або передача баз пов’язані з проблемами забруднення, особливо там, де приймаюча країна може бути не в змозі забезпечити дотримання екологічних стандартів. Постконфліктне очищення від наземних мін і вибухонебезпечних пережитків війни може призвести до деградації ґрунту та локального забруднення, а також до негативних змін у землекористуванні, коли території повертаються громадам.
Шкода, яку завдають конфлікти екологічному управлінню, може мати наслідки для захисту навколишнього середовища роками. Це може сповільнити прогрес у таких різноманітних питаннях, як контроль забруднення, управління ресурсами та природоохоронними територіями, адаптація до зміни клімату та захист біорізноманіття. Нарешті, екологічні витрати на відновлення можуть бути значними. Масові проекти реконструкції міст можуть потребувати величезних ресурсів.

Важливо пам’ятати, щоб уникнути екологічну шкоду внаслідок воєнних дій, не можна взагалі допускати їх проведення! Або ж робити усе можливе, щоб їх негайно зупинити!

Джерело https://ceobs.org/how-does-war-damage-the-environment/